Plan leczenia

Jeśli masz wątpliwości czy rozpocząć diagnostykę i leczenie swojego snu oraz oddychania podczas snu, wypełnij ankietę poniżej. Odezwiemy się do Ciebie!

W zależności od tego jak nasilone są zaburzenia oddychania podczas snu, jakie przyczyny tych zaburzeń zdiagnozowaliśmy – dostosowujemy do nich indywidualny plan leczenia. W niektórych przypadkach leczenie może opierać się jedynie na wspólnej pracy nad redukcją masy ciała lub ćwiczeniach logopedycznych (tzw. terapia miofunkcjonalna), w innych na leczeniu chirurgicznym albo na zastosowaniu aparatu CPAP lub aparatu wewnątrzustnego. U wielu pacjentów niezbędne jest zastosowanie dwóch lub więcej interwencji, aby uzyskać optymalne efekty leczenia. W czasie trwania leczenia jest stały kontakt z koordynatorem Clebre.

 • Wypełnij Ankietę

  Pacjent wypełnia online ankietę dotyczącą jakości snu oraz stanu zdrowia.

 • Odbierz pulsoksymetr

  Pacjent w warunkach domowych bada sen przez minimum 2 noce.

 • Wizyta wstępna

  Pogłębienie wywiadu z pacjentem, badanie fizykalne (laryngologiczne, bezbolesna fiberoskopia), edukacja na temat bezdechu, zaplanowanie dalszych badań diagnostycznych, zaplanowanie wizyt u specjalistów.

 • Plan leczenia

  Pacjent realizuje ustalony z lekarzem plan leczenia przy wsparciu koordynatora Clebre.

 • Wizyta kontrolna

  Wspólne omówienie wyników badań, zaplanowanie ewentualnej dalszej diagnostyki, zaplanowanie konsultacji u specjalistów Clebre. Omówienie planu leczenia na osi czasu.

Jeśli wiesz, że chrapiesz lub mówiono Ci że masz bezdechy – skontaktuj się z nami. Jeśli miałeś/aś już badanie nocne, zabieg który miał wyleczyć Cię z chrapania lub bezdechów, jeśli stosujesz aparat CPAP, a chcesz dalej poprawiać jakość swojego snu – zapisz się na konsultację.

Pierwszym krokiem jest godzinna wizyta wstępna u lekarza zajmującego się zaburzeniami oddychania podczas snu, dokładny wywiad i pełne badanie laryngologiczne, poprzedzone wykonaniem minimum dwunocnego badania snu w warunkach domowych (nawet jeśli wcześniej miałeś/aś badanie snu). W trakcie wizyty przeprowadzimy także endoskopową ocenę górnych dróg oddechowych, żeby dokładnie ocenić ewentualne zaburzenia ich drożności.

Na tej podstawie możemy zaproponować dalsze kroki i przedstawić maksymalnie 12-miesięczny plan leczenia.