Poprawa jakości snu i oddychania podczas snu jest możliwa u każdego, jednak zawsze wymaga indywidualnego planu.
Metoda Clebre daje czas, który jest niezbędny do przeprowadzenia odpowiedniej diagnostyki, zaplanowania leczenia i jego poprowadzenia.
Przygotujemy plan leczenia obejmujący do 12 miesięcy. W tym czasie pozostajesz pod opieką zespołu, który czuwa nad procesem leczenia.
Czemu 12 miesięcy, a nie dwie wizyty u lekarza? Leczenie zaburzeń snu i oddychania podczas snu wymaga zazwyczaj połączenia pewnych interwencji. Nawet jeśli Twój problem da się rozwiązać prostym zabiegiem czy niezbędna będzie terapia CPAP, odniesiesz wiele korzyści z zastosowania Metody Clebre. Jeśli zostaniesz sam/a z terapią CPAP istnieje bardzo duża szansa, że odstawisz leczenie. Co więcej – nawet jeśli stosujesz CPAP, możliwe jest dodatkowe postępowanie, które poprawi jakość Twojego snu i oddychania.
Jeśli jesteś po zabiegu – możliwe, że nadal chrapiesz i masz bezdechy. To się zdarza i również może wymagać dodatkowych Metod terapii.
Zaburzenia oddychania w czasie snu prowadzą do niedotlenienia organizmu, a w konsekwencji powodują lub nasilają liczne choroby. Jeśli masz nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, cukrzycę, chorobę niedokrwienną serca i do tego chrapiesz – musisz zainteresować się tym problemem.
Jeśli czujesz niewyspanie mimo przespania 7-8 godzin, zgłoś się do nas. Poprawa jakości snu jest absolutnie możliwa, ale wymaga pewnej pracy i często pomocy specjalisty lub zespołu specjalistów.
W zależności od tego jak nasilone są zaburzenia oddychania podczas snu, jakie przyczyny tych zaburzeń zdiagnozowaliśmy – dostosowujemy do nich indywidualny plan leczenia. W niektórych przypadkach leczenie może opierać się jedynie na wspólnej pracy nad redukcją masy ciała lub ćwiczeniach logopedycznych (tzw. terapia miofunkcjonalna), w innych na leczeniu chirurgicznym albo na zastosowaniu aparatu CPAP lub aparatu wewnątrzustnego. U wielu pacjentów niezbędne jest zastosowanie dwóch lub więcej interwencji, aby uzyskać optymalne efekty leczenia. W czasie trwania leczenia jest stały kontakt z koordynatorem Clebre.
Pacjent wypełnia online ankietę dotyczącą jakości snu oraz stanu zdrowia.
Pacjent w warunkach domowych bada sen przez minimum 2 noce.
Pogłębienie wywiadu z pacjentem, badanie fizykalne (laryngologiczne, bezbolesna fiberoskopia), edukacja na temat bezdechu, zaplanowanie dalszych badań diagnostycznych, zaplanowanie wizyt u specjalistów.
Pacjent realizuje ustalony z lekarzem plan leczenia przy wsparciu koordynatora Clebre.
Wspólne omówienie wyników badań, zaplanowanie ewentualnej dalszej diagnostyki, zaplanowanie konsultacji u specjalistów Clebre. Omówienie planu leczenia na osi czasu.
Jeśli wiesz, że chrapiesz lub mówiono Ci że masz bezdechy – skontaktuj się z nami. Jeśli miałeś/aś już badanie nocne, zabieg który miał wyleczyć Cię z chrapania lub bezdechów, jeśli stosujesz aparat CPAP, a chcesz dalej poprawiać jakość swojego snu – zapisz się na konsultację.
Pierwszym krokiem jest godzinna wizyta wstępna u lekarza zajmującego się zaburzeniami oddychania podczas snu, dokładny wywiad i pełne badanie laryngologiczne, poprzedzone wykonaniem minimum dwunocnego badania snu w warunkach domowych (nawet jeśli wcześniej miałeś/aś badanie snu). W trakcie wizyty przeprowadzimy także endoskopową ocenę górnych dróg oddechowych, żeby dokładnie ocenić ewentualne zaburzenia ich drożności.
Na tej podstawie możemy zaproponować dalsze kroki i przedstawić maksymalnie 12-miesięczny plan leczenia.
Osobisty system do diagnostyki i terapii zaburzeń snu oraz oddychania.